Informacje o produkcie

Vicks SymptoMed Max 10 saszetek

  • Vicks SymptoMed Max na objawy przeziębienia i grypy
  • Maksymalna moc na objawy przeziębienia i grypy od Vicks* Maksymalna ilość paracetamolu w jednej dawce działającej również na zatkany nos i cieknący katar. *Wskazaniem do stosowania VICKS Sym...

Kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć

Vicks SymptoMed Max 10 saszetek
Kod produktu: BLOZ7-3016521
status_icon
Produkt na zamówienie
Wysyłka w dni
Koszt od 10,50 zł
15.09 / 1szt.
In stock
Dodaj do obserwowanych

Vicks SymptoMed Max
na objawy przeziębienia i grypy


Maksymalna moc na objawy przeziębienia i grypy od Vicks*

Maksymalna ilość paracetamolu w jednej dawce działającej również na zatkany nos i cieknący katar.

*Wskazaniem do stosowania VICKS SymptoMed Max objęte są: leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem (np. bólem głowy, gardła, mięśni), obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny. Maksymalna zawartość paracetamolu w jednej dawce dozwolona na rynku dla produktów leczniczych dostępnych bez przepisu lekarza (1000mg)


Vicks SymptoMed Max to połączenie paracetamolu – substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, fenylefryny – substancji zmniejszającej obrzęk błony śluzowej nosa i chlorfenaminy – substancji przeciwhistaminowej, zmniejszającej ilość wydzieliny z nosa.


Wskazania do stosowania leku Vicks SymptoMed Max: 
Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.


 


Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.


Dawkowanie:
Dorośli: jedna saszetka co 6-8 godzin. Nie należy stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby.


U pacjentów dorosłych o masie ciała poniżej 50 kg, pacjentów z zespołem Gilberta (rodzinna żółtaczka niehemolityczna), pacjentów odwodnionych, lub pacjentów z przewlekłą chorobą alkoholową należy stosować następujący schemat dawkowania: jedna saszetka 2-3 razy na dobę w odstępie czasu 6-8 godzin.


Sposób podawania: 
Zawartość jednej saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości gorącej, lecz nie wrzącej wody (najlepiej w połowie szklanki wody). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do picia.


Pacjenci z łagodną do umiarkowanej niewydolnością wątroby: 
Nie należy przyjmować więcej niż 2 g paracetamolu (2 saszetki Vicks SymptoMed Max ) na dobę, zachowując minimalny 8-godzinny odstęp pomiędzy przyjmowanymi dawkami.


Pacjenci z niewydolnością nerek: 
Ze względu na zawartą dawkę paracetamolu lek ten nie jest wskazany do stosowania w tej grupie pacjentów.


Jeżeli gorączka występuje dłużej niż przez 3 dni leczenia, ból lub inne objawy dłużej niż 5 dni, objawy ulegają nasileniu lub pojawiają się nowe, należy zwrócić się do lekarza.
Lek Vicks SymptoMed Max  należy stosować, gdy występują objawy bólowe i gorączka. W przypadku ich ustąpienia powinno się zakończyć stosowanie leku.


Vicks SymptoMed Max zawiera:
Substancjami czynnymi leku są: 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum);
15,58 mg fenylefryny wodorowinianu (Phenylephrini hydrogenotartras), co odpowiada 8,21 mg fenylefryny; 
4 mg chlorfenaminy maleinianu (Chlorphenamini maleas), co odpowiada 2,8 mg chlorfenaminy.
Pozostałe substancje pomocnicze to: mannitol, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K30, aromat pomarańczowy (zawiera maltodekstrynę uzyskaną ze skrobi kukurydzianej).


Kiedy nie stosować leku Vicks SymptoMed Max:
•  Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienione w punkcie 6),
•  Jeśli pacjent ma nadciśnienie tętnicze,
•  Jeśli pacjent ma jakąkolwiek ciężką chorobę serca lub tętnic (taką jak choroba wieńcowa),
•  Jeśli u pacjenta stwierdzono tachykardię (zbyt szybkie bicie serca),
•  Jeśli pacjent ma ciężką niewydolność nerek,
•  Jeśli pacjent ma jaskrę,
•  Jeśli pacjent ma ciężką niewydolność wątroby, 
•  Jeśli pacjent leczony jest lekiem z grupy inhibitorów monoaminooksydazy, oraz w okresie 2 tygodni po ich odstawieniu (IMAO) (takimi jak niektóre leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane do leczenia choroby Parkinsona),
•  Lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci, ze względu na dużą dawkę paracetamolu.


 

Parametry techniczne:
Postać:
gran.do sp.roztw.doust.
Lek na receptę
Dawka:
(1g+0,016g+4mg)/sasz.
Opakowanie:
10 sasz.
Lek na receptę:
nie
Rodzaj:
LEK
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
STAN:
Nowy
Aviomarin 50mg tabl. x 5Aviomarin 50mg tabl. x 5
cena: 12,83 zł
VENOTREX 200MG * 64 KAPSVENOTREX 200MG * 64 KAPS
cena: 30,19 zł
Aviomarin 50mg tabl. x 10Aviomarin 50mg tabl. x 10
cena: 18,18 zł
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Poleć ten produkt:

Jeżeli chcesz poinformować swojego znajomego o produkcie, który Twoim zdaniem może go zainteresować, skorzystaj z poniższego formularza.

Do:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Możesz podać więcej adresów e-mail, rozdzielając je przecinkami
Podpis:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Treść:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel